ІСТОРІЯ НОВОМИКОЛАЇВСЬКОГО НВК

На початку ХХ століття в слободі Нова Миколаївка при Миколаївській однопристольній церкві існувала церковно-приходська школа. Навчальний рік у школі був дуже коротким. Починався у листопаді, а закінчувався у квітні. Навчання тривало три роки. Учні вивчали Закон Божий, церковно-слов’янську граматику, арифметику і в невеликому обсязі співи.
Після революції школу перенесли у панський будинок. Поруч біля школи було озеро Лиман, сад. Навчання тривало 6 років. Дітей було не так багато.
Під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в приміщенні школи містився шпиталь. Після звільнення села, дітей стало більше і вони вже не вміщалися в один будинок. Школа після війни містилася в трьох хатках. Але приміщення все рівно було замало.
І тому в 1963 році була збудована нова цегляна школа. В будівництві школи приймали участь всім селом: учні, батьки і просто жителі села,які були небайдужі до розвитку освіти. Відкриття школи відбулося урочисто і радісно. Директором нової школи була Настаченко Марія Миколаївна, яка навчала дітей історії. М.М.Настаченко – людина відома і не тільки в Новій Миколаївці. Декілька десятків років вона очолювала Новомиколаївську 8-річну школу, дбала про оснащення школи і навчання та виховання учнів. Саме за її старань школа перетворилася на осередок культури на селі. За свою роботу Марія Миколаївна була удостоєна почесного звання Заслуженого вчителя.
Коли Марія Миколаївна вийшла на пенсію на посаді керівника її змінив молодий, енергійний Павленко Григорій Іванович. Він також вніс вагомий вклад у розвиток нашої школи, а саме : забезпечив школу водою.
На посаді керівника Григорія Івановича змінила його дружина Павленко Віра Василівна, яка продовжила роботу по упорядкуванню школи. За її керівництва та при допомозі колгоспу «Дружба» збудували нову котельню, переробили систему опалення.
На керівній посаді Віру Василівну змінив молодий педагог Підмогильний Володимир Максимович. За його керівництва школа була оснащена новими меблями.
Після Володимира Максимовича на керівну посаду прийшла Костенко Наталія Петрівна, яка також приклала багато зусиль для розвитку і процвітання школи на селі і виховання підростаючого покоління.
Костенко Н.П. змінила Глущенко Світлана Іванівна. За часів її керівництва наша школа стала одинадцятирічною. Фінансування 10-11 класів взяв на себе КСП «Дружба». Але проіснувала вона 2 роки,на жаль. Колгоспи були розформовані і фінансування закрите.
Після Глущенко С.І. керівником школи була призначена досвідчений педагог Китаєва Тамара Пилипівна, яка працює і до цього часу. За час її роботи Новомиколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ст.. була реорганізована у Новомиколаївський навчально-виховний комплекс, збудовані туалети в школі, проведена вода. На даний час в школі працює 11 педагогів.

Кiлькiсть переглядiв: 611

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.